Nodarbes ziemas āra aktivitātēm

Sports

Nodarbes ziemas āra aktivitātēm

Ziema ir klāt! Pirms došanās ārā jāizplāno dažādas aktivitātes, lai nenāktos nosalt. Kamēr vasarā caurām dienām varam nodoties dabas pētīšanai, gleznošanai un citām nodarbēm, aukstākā laikā tomēr jāpiedomā arī par kustīgām aktivitātēm.


Dārgumu medības
Kad ir pienākusi ziema, taču sniegs vēl kaut kur kavējas, ārā var spēlēt dārgumu medības – pirms tos apslēpusi sniega sega. Tas notiek tā: viens bērns nosauc kādu lietu, kura šobrīd vēl atrodama dabā, piemēram, čiekurs. Visi kopā dodieties tuvējā apkārtnē meklēt čiekurus un izpētiet, kādi tie šobrīd izskatās. Vēl var meklēt dažādus kokus, atpazīstot tos pēc stumbriem vai skujkokus pēc skujām. Arī akmeņi, sasalušas ogas un vēl atrodamās rudens lapas ir dārgumi! Šī aktivitāte veicina uzmanības noturēšanu un koncentrēšanās spēju. 

Seko pēdām!
Šai aktivitātei derēs arī pavisam niecīga sniega kārtiņa. Visi sastājas rindā viens aiz otra. Cilvēks, kurš stāv rindā pirmais, lecot iemin pēdas, kurām jāseko arī visiem pārējiem – drīkst lēkt tikai pa jau iemītām pēdām. Visiem jācenšas darboties vienādā tempā, lai neviens neatpaliek. Šī aktivitāte māca līdzsvara noturēšanu, koordināciju.

Karstā sniega pika
Šī ir reakcijas spēle, kurā noteikumi pavisam vienkārši: kad izveidota neliela sniega pika, visiem jāsastājas plašā aplī, kurā viens otram uzmanīgi, taču ātri met piku tā, it kā tā būtu karsta. Mešanas secība var būt dažāda.

Sniegavīra vietā sniega skulptūras
Šim uzdevumam būs nepieciešams līpošs sniegs, lai no tā katrs varētu izveidot netipiskas sniega skulptūras, piemēram, sniega pili, kaķi, ananasu. Šāda aktivitāte attīsta smalko motoriku.

Sniega zīmējumi
Šai aktivitātei būs nepieciešamas sniega lāpstas vai jebkas cits (piemēram, koka zars), ar ko zīmēt sniegā milzu figūras, burtus – māja, rombs, egle, rūķa cepure. Šāda aktivitāte arī attīsta smalko motoriku.

Ideja! Sniegā zīmētās figūras izkrāso, izveidojot krāsainu ūdeni ar pārtikas krāsvielu. Krāsaino ūdeni ielej smidzinātājā un dodas krāsot savu zīmējumu!

Foto: Shutterstock.com

Saistītie raksti