Interesanti uzdevumi kustību koordinācijas veicināšanai

Sports

Interesanti uzdevumi kustību koordinācijas veicināšanai

Kustības ir viens no bērna attīstības pamatelementiem, tādēļ ir svarīgi, ka ikdienā viņiem tiek piedāvāti daudzveidīgi un vienlaikus arī aizraujoši uzdevumi.

Piedāvājam uzdevumus, kas veicinās bērnu veiklību un kustību koordināciju:

Plaukstiņas – pēdiņas. No divu krāsu papīriem izgriež plaukstu un pēdu nospiedumus, piemēram, plaukstas ir dzeltenā krāsā, pēdas – zilā. Ieteicams, lai papīra pēdas un plaukstas ir vienādā skaitā. Tad izgrieztos papīrus pamīšus liek uz grīdas kā taku (pēdas uz plaukstas pie grīdas var pielīmēt ar līmlenti, lai taka nekustētos), bet tā, lai bērniem tā būtu loģiski izejama. Bērnu uzdevums ir veikt taku, liekot savas pēdas uz pēdu nospiedumiem un plaukstas – uz plaukstu nospiedumiem.

Pēdu izlēkāšana. Līdzīgi kā iepriekšējo taku, šo veido tikai no izgrieztiem pēdu nospiedumiem. Taku veido, liekot blakus dažādos virzienos pa pāriem pēdu nospiedumus. Bērnu uzdevums – izlēkāt pēdu taku atbilstoši tam, kā pēdas izlīmētas.

Taisnās līnijas. Telpā no viena gala līdz otram cieši pie zemes novelk divas līnijas (var piemēram, pie grīdas ar līmlenti pielīmēt dzijas pavedienus). Abām līnijām jābūt paralēli 50 līdz 60 cm attālumā vienai no otras. Bērni stājas viens aiz otra, pēdas novieto uz vienas līnijas, plaukstas uz otras. Uzdevums pārvietoties pa līnijām no viena gala līdz otram.

Raibais labirints. Izmantojot krāsainus dzijas pavedienus, tos ar līmlenti stiprinot pie grīdas, var veidot krāsainu labirintu. Katram bērnam ir uzdevums izlozēt pavediena krāsu (katra pavediena krāsai, piemēram, var atbilst kāds skaitlis no viens līdz seši, atbilstoši metamā kauliņa skaitļiem) un to iziet.

Saistītie raksti