Mācām bērnus sasiet kurpju auklas!

Sports

Mācām bērnus sasiet kurpju auklas!

Lai arī mūsdienās pirmsskolas vecuma bērniem visbiežāk apavus ražo ar aizlipināmām aizdarēm, prasme sasiet kurpju auklas ir ļoti noderīga. Vienlaikus arī jāpiekrīt, ka prasme sasiet kurpju auklas parasti ir īpaši jāiemācās un jātrenē.

Lai apgūtu kurpju siešanas prasmi, iesākumā to var trenēt uz īpaši šim nolūkam paredzētiem trafaretiem, kas sagatavoti iepriekš. No stingra kartona izgriež pēdu nospiedumus (lielākus nekā dzīvē) un izspiež caurumus, kur izvērt auklas. Sākotnēji var izvēlēties resnākas, bet vienlaikus gana mīkstas auklas, ar kurām bērni mācīsies auklu sasiešanas pamatprincipus.

Varat vienu auklas pusi nokrāsot citā krāsā, lai bērns neapjuktu un spētu saprast, ka jāņem šņores no divām dažādām pusēm.

Bērns spēs labāk uztvert skolotāja rādīto, ja abi sēdēs viens otram blakus, lai process no bērns skatu punkta sakrīt ar pieaugušā.

Bērni labi spēj apgūt šņorēšanas mākslu, veidojot asociācijas, piemēram, iedomājoties, ka veido zaķīša austiņas. Kad izveidotas divas cilpas, abas austiņas vajadzētu turēt starp vidējo pirkstu un īkšķi. Pēc tam austiņas jāsakrusto, izveidojot burta “X” formu. Augšējo austiņu izvelc caur apakšējai, lai izveidotos mezgls.

Kad pamatiemaņas apgūtas uz trafareta, var sākt izmantot īstus apavus ar īstām kurpju auklām.

Saistītie raksti