Sporta nodarbība pa ceļam uz mājām

Sports

Sporta nodarbība pa ceļam uz mājām

Ne vienmēr sporta aktivitātēm ir jāatvēl milzum daudz laika. Tās ar ļoti vienkāršiem paņēmieniem var iekļaut arī ikdienas darbībās, sniedzot prieku un pozitīvo efektu. Turklāt tā ir iespēja tikpat efektīvi attīstīt pirmsskolnieka iemaņas un veiklību.

Pirmsskolas posmā bērniem jāmācās un jānostiprina elementāras pamatprasmes – soļošana, skriešana, mešana, tveršana, lekšana, rāpošana, līšana, kāpšana u.c. Tas attīsta arī līdzsvaru un koordināciju.


Paņēmieni, kā ceļā uz vai no bērnudārza (to var izmantot arī jebkurā citā maršrutā, kas tiek veikts kājām – piemēram, pastaigā vai ceļā uz veikalu) ieviest soļošanu:
1. Soļot pa ietves malu (ar turēšanos vai bez tās);
2. Soļot pirms vai aiz mammas/tēta/brāļa/māsas;
3. Soļot mūzikas ritmā;
4. Soļot, augsti ceļot kājas.


Tāpat var ieviest spēles elementus – augsti ceļot kājas, iedomāties, kāds dzīvnieks tiek attēlots. Sarunāt konkrētu mērķi un sacensties, kurš pirmais līdz tam aizskries utt. Lietderīgi var izmantot arī dažādus nelielus šķēršļus, bedres vai līnijas – mudinot bērnu pārlēkt tām pāri (uz vienas vai abām kājām), nolēkšanu no apmalītes uz vienas vai abām kājām. Galvenais būt radošam!


Svarīgi atcerēties, ka kustību iemaņas veidojas, pakāpeniski tās pilnveidojot un uzlabojot, pārejot no vienkāršākas un sarežģītāku kustību ar augstāku līdzsvara un koordinācijas spēju līdzdalību.

Saistītie raksti