Pusdienošana mūzikas pavadībā

Uzturs

Pusdienošana mūzikas pavadībā

Bērns skaņu uztver jau no brīža, kad ir mammas vēderā. Tas ir pats sākums, kad viņš tās mācās atšķirt un lēnām iepazīt pasauli caur skaņu un mūziku. Jau no mazotnes bērns īpaši reaģē uz mūziku, kuru vecāki mēdz atskaņot, piemēram, liekot bērnu gulēt. Viņš kļūst mierīgs un ieinteresēti klausās.


Ideja bērnudārziem: klusējot pusdienot mierīgas mūzikas pavadībā. Derēs gan klasiskā mūzika, gan akustiski meldiņi. Pusdienās ieteicama mierīga mūzika, jo tas ir laiks pirms gulētiešanas, kad dienas pirmās puses enerģijas krātuve bērnam ir iztukšota. Šāda mūzika palīdzēs atslābt un mierīgi paēst pusdienas. Savukārt klusēšana ļaus izbaudīt mirkli un ēdienu.


Mūzikas pavadībā var darīt arī jebko citu, ārpus dejošanas un dziedāšanas nodarbībām. Piemēram, no rīta, sagaidot bērnus dārziņā, var skanēt uzmundrinoša un motivējoša mūzika, kas bērniem rada prieku vienam otru  satikt un doties spēlēties. Arī radošās nodarbībās, kas paredzētas dienas gaitā, klausieties priecīgu un iedvesmojošu, taču ne pārāk lēnu mūziku.

Saistītie raksti