Vai bērnudārzs ir vieta, kur bērnam apgūt veselīga uztura pamatus?

Uzturs

Vai bērnudārzs ir vieta, kur bērnam apgūt veselīga uztura pamatus?

Labas veselības un lieliskas pašsajūtas viens no svarīgākajiem faktoriem ir veselīgs uzturs, tāpēc NordPlus projektā “Atbildīgs dzīvesveids” iesaistītie bērnudārzi visās trijās valstīs – Latvijā, Islandē un arī Norvēģijā – tam veltījuši īpašu uzmanību. Par to, cik svarīgi ir ēst veselīgi un, ko īsti tas nozīmē, pirmsskolas izglītības iestādēs pedagogi gan stāsta, gan arī aicina bērnus līdzdarboties, veidojot uztura piramīdas un piedaloties ēst gatavošanas procesā.

Bērni labprāt pieņēmuši to, ka Norvēģijā “Laeringsverkstedet” un arī Latvijā “Creakids” bērnudārzos svētkus svin bez saldumiem, audzinātājas rīko veselīgo uzkodu, našķu un svaigi spiesto sulu meistarklases bērniem. Tāpat tiek organizētas “Vakariņas līdzņemšanai”, lai vecāki varētu vairāk pavadīt laiku kopā ar bērniem, nevis gatavojot.

Lai rūpētos par veselīgām maltītēm, Norvēģijā ēdienreizes nodrošina ne vien pavāri, bet procesā mēdz iesaistīties arī paši skolotāji, pielāgojoties dažādām kultūrām un nereti gatavošanā palīgos ņemot arī bērnus. Visu trīs valstu bērnudārzos pavāri maltītes gatavo uz vietas pirmsskolā un cenšas izmantot pēc iespējas vairāk vietējo produktu.

Bērnudārziem netrūkst ideju, kā par veselīgu uzturu atgādināt arī šajā gadā, piemēram, iecerēts parūpēties par bērnu veidotu pavārgrāmatu, kurā apvienotas valstīm raksturīgās ēdienu receptes, kā arī bērnu ģimenes gatavos pavārgrāmatas ar veselīgajām receptēm.

Saistītie raksti