Pusdienošana ārā

Uzturs

Pusdienošana ārā

Vasaras maģija ir tāda, ka visa veida darbošanos no iekštelpām varam pārcelt uz āru. Tuvāk dabai un svaigā gaisā. Turklāt, dzīvošanās svaigā gaisā pirms pusdienlaika diendusas garantē saldu un relaksējošu miegu.


Sadaloties grupās, vienai bērnu grupiņai var būt uzdevums parūpēties par galda saklāšanu – izskaitīt, cik bērnu šodien ir dārziņā, lai uz galda var saklāt tik pat šķīvjus un piederumus. Citai grupiņai var būt uzdevums palīdzēt pavāriem gan gatavot, gan pasniegt ēdienu, krūzēs katram saliet dzērienu.


Uzticot bērnam kādu no šiem svarīgajiem uzdevumiem, viņš mācās uzņemties atbildību un paveikt sev uzticēto darbiņu, kā arī iesaistīties kopīgā grupu darbā, sadalīt pienākumus. Svarīgi, lai katrs tiek pie kāda uzdevuma.


Ideja: jau no rīta sāciet gatavoties pusdienu galda klāšanai, piemēram, izveidojot personalizētas galda kartes, sagādājot svaigus ziedus vai izveidojot papīra puķes, sakārtojot tās vāzē. Mācieties glīti salocīt salvetes un izveidot citas radošas lietas, lai pusdienošanu ārā padarītu krāšņu.

Saistītie raksti