Ideja bērnudārziem: bērnudārzs gatavo vakariņas ģimenēm

Uzturs

Ideja bērnudārziem: bērnudārzs gatavo vakariņas ģimenēm

Tas tiešām varētu būt neticami ērti – reizē ar bērnu no bērnudārza paņemt arī kārbiņu ar vakariņām visai ģimenei, lai vakarā tā vietā, lai gatavotu ēst, ģimene varētu rotaļāties kopā.

Iespēja iegādāties vakariņas ģimenei tiek īstenota privātajā pirmsskolā “CreaKids”. Ideja šobrīd tiek īstenota Islandes un Norvēģijas kopprojektā “Atbildīgs dzīvesveids”. Tā mērķis – aktualizēt atbildīga dzīvesveida jautājumu, kas sevī ietver arī rūpes par veselīgu un kvalitatīvu ēdienu.

“CreaKids” vadītāja Daina Kājiņa stāsta, ka arī jau agrāk bērnudārzā domājuši par veselīgu uzturu bērniem, izvēloties kvalitatīvu pārtiku un atsakoties no pusfabrikātiem, taču nu arī vecāki aktīvi iesaistās sarunās ar bērniem par veselīgu uzturu.

No kā sastāv veselīgs uzturs?

  • Tajā ir ēdienu dažādība.
  • Tajā nav daudz cukura un sāls.
  • Tajā ir graudaugu produkti.
  • Tajā ir daudz augļu un dārzeņu.
  • Tajā ir regulāra un pietiekama ūdens dzeršana.


Iespēja iegādāties bērnudārzā pagatavotu ēdienu ģimenes vakariņām tiek nodrošināta reizi nedēļā, iepriekš piesakoties. Daina Kājiņa atklāj, ka vecāki šo iniciatīvu vērtē atzinīgi, jo tā dod iespēju vakaru pavadīt nevis pie plīts, bet kopā ar bērniem spēlējot spēles, rotaļājoties vai ejot vakara pastaigās. “CreaKids” vadība sola – vakariņu gatavošanu ģimenēm turpinās arī pēc projekta beigām.

Porcijas izmaksas: aptuveni 2,00 eiro vienai personai.

Saistītie raksti