Ūdens rotaļas siltām dienām

Vide

Ūdens rotaļas siltām dienām

Bērniem tik ļoti patīk ūdens, ka dažādas tematiskas rotaļas var piedāvāt jebkurā gadalaikā. Taču šoreiz apskatīsim rotaļas, kas piemērotas vasarai. 

Esam pieraduši, ka vieta, kur bērni rotaļājas ar ūdeni, ir mājas, taču arī bērnudārzs ir vieta, kur īstenot mazliet slapjākas nodarbes. 

Jautrā krāsošana
Pieredze rāda, ka jautrā krāsošana patīk ne tikai bērniem. Tā aizrauj arī pieaugušos. Lai īstenotu šo atrakciju, būs nepieciešamas pudeles ar izsmidzinātājiem (tās var nopirkt mājsaimniecības preču veikalos). Tad vajadzēs guaša krāsas un ūdeni. Katrā pudelē iejauc savas krāsas šķidrumu – ūdenī izšķīdina guašas krāsu. Kad pudeles ar dažādām krāsām sagatavotas, pagalmā uz molbertiem novieto biezākas papīra lapas. Lapas var likt arī uz cieta zemes seguma vai galdiņiem, ko nav nepieciešams pasargāt no krāsām. Tad, izmantojot pudeles ar izsmidzinātājiem, bērni veido sajūtu gleznas vai jeb ko citu tematisku, par ko iepriekš visi vienojušies. Kad darbi gatavi, var rīkot izstādi, ko vakarā aicināti apmeklēt arī vecāki. 

Variants. Papīra lapu vietā var izmantot augumu, piemēram, vecu palagu. Un visi veido vienu kopēju darbiņu. 

Ūdens ceļš
Lai izveidotu ūdens ceļu, būs nepieciešama pamatne, ko ūdens nevar sabojāt. Pie tās dažādās vietās stiprina piena pudeles, kam nogrieztas apakšas, jogurta trauciņus, saimniecības preču veikalos nopērkamas caurules. Ideja tāda, ka teju katram piestiprinātajam objektam var izliet cauri ūdeni. Kad siena gatava, to nostutē vertikāli. Bērni pēc kārtas var liet ūdeni kādā no objektiem un vērot, caur kuriem vēl citiem objektiem tas iztecēs. 

Mazie krāsu jaucēji
Rotaļu varianti ar ūdeni tiešām ir ļoti daudz. Te vēl kāda ideja! Pagalmā katram bērnam iedod trauku ar tīru ūdeni. Tajā bērni var jaukt dažādas guaša krāsas un vērot, kā mainās krāsa. Kā mazi burvji!

Šaušana pa mērķiem
Ja bērniem mājās ir ūdenspistoles, var lūgt tās paņemt līdzi uz dārziņu, lai sarīkotu pa mērķiem šaušanas aktivitāti. Viens no variantiem – vienreiz lietojamās papīra glāzītes salikt piramīdā. Bērniem no noteikta attāluma pa tām jāšauj un piramīda jāsagāž. 

Šļakstīšanās
Ja diena gadījusies īpaši silta, bērni priecāsies par iespēju mazliet padauzīties un paslapināties. Šai aktivitātei arī var izmantot pudeles ar izsmidzinātājiem. Tikai šajā reizē darbošanās notiks ar tīru ūdeni. 
Protams, šī aktivitāte prasa iepriekšēju sagatavošanos. Vēlams, lai bērniem tajā dienā būtu līdzi peldkostīmi un sauss apģērbs, ko pēc tam pārvilkt. 

Ūdens pārliešana
Ja grupiņā ir pavisam mazi bērni, tad viņus sajūsminās pavisam vienkārša aktivitāte – ūdens liešana no vieniem traukiem citos. Netici? Pamēģini!

Foto: Shutterstock.com

Saistītie raksti