Speciāliste no Islandes: darīt vairāk, lai bērni mazāk slimotu

Vide

Speciāliste no Islandes: darīt vairāk, lai bērni mazāk slimotu

Lai arī ārsti uzsver, ka gada vēsajos un mitrajos mēnešos bērniem slimot ir normāli, nekad nevar būt par daudz piedomāt par profilakses pasākumiem.

Latvijas “Creakids” bērnudārzā ļoti daudz tiek domāts par higiēnu, telpu vēdināšanu un uzkopšanu, tādējādi rūpējoties par pirmsskolas vidi un bērnu veselību. To pamanījusi arī Islandes pārstāve Hildura Helga Sevarsdotira (Hildur Helga Saevarsdottir), kura NordPlus projekta “Atbildīgs dzīvesveids” iepazinusies gan ar Norvēģijas, gan ar Latvijas pieredzi.

“Latvijā par higiēnu tiek domāts daudz, un darbinieki ļoti cītīgi tīra telpas katru dienu. Es uzskatu, ka Islandē mēs varētu šo darba modeli izmantot par paraugu un uzlabot regulāru tīrīšanu pie mums, lai, iespējams, samazinātu bērnu un darbinieku slimošanu,” viņa atzīst.

Speciāliste stāsta, ka visas projektā iesaistītās valstis domā un atbalsta atbildīgu dzīvesveidu, taču, nodrošinot bērniem un pieaugušajiem labus apstākļus, veselīgu pārtiku, fiziskās aktivitātes un vidi, izmanto atšķirīgus uzsvarus. Viņa saka: “Mēs visi strādājam pie uzlabojumiem. Visi kaut ko šajā jomā darām, bet, protams, vienmēr varam darīt labāk. Piemēram, mūžīgais uzdevums kustēties vairāk un daudzveidīgāk, būt efektīvākiem, šķirojot atkritumus, būt jaukākiem un labākiem cilvēkiem, kā arī vairāk atbalstīt tos, kuriem tas ir nepieciešams.”
 

Lieliska ideja – roku mazgāšanas dziesmiņa vai skaitāmpantiņš!

Lai mudinātu bērnus mazgāt rokas un darītu to kārtīgi, var izgudrot roku mazgāšanas dziesmiņu vai skaitāmpantiņu. Bērni ir gana radoši, lai kopā ar audzinātājām to paši paveiktu. Kamēr pantiņš tiek skaitīts, bērni var ziepēt rokas, pēc tam skaitot vēlreiz, kārtīgi noskalot tās – tad roku mazgāšana kļūs par spēli un radīs bērniem lielāku prieku. Līdzīgi var rīkoties, izgudrojot īpašu roku mazgāšanas pirkstiņspēli.

Saistītie raksti