Ieviešam dienu, kad uz dārziņu ejam kājām!

Vide

Ieviešam dienu, kad uz dārziņu ejam kājām!

Ikviens cilvēks ir pasaules daļa, un tikai mūsu spēkos ir rūpēties par cilvēka un dabas harmoniju. Varbūt nav pilnībā iespējams atteikties no mūsdienu radītām ērtībām, taču varam ieviest vienu dienu mēnesī, kad iespēju robežās pārvietojamies ar kājām.

Pārvietošanās ar kājām atstāj pozitīvu iespaidu ne tikai uz katra gājēja veselību, bet uz pasauli kopumā, jo tas ir dabai draudzīgs pārvietošanās veids. Tādēļ ir vērts grupiņas vai pat visas pirmsskolas izglītības iestādes ietvaros ieviest vienu dienu mēnesi, kad visi, ieskaitot skolotājas un citus iestādes darbiniekus, uz bērnudārzu dodas kājām.

Lai iešanu ar kājām uz bērnudārzu padarītu par īpašu notikumu, pēc tam, kad visi bērni satikušies grupiņā, var rīkot nelielas pārrunas, kur bērni dalās iespaidos, ko interesantu vai neparastu pa ceļam ieraudzījuši vai piedzīvojuši. Varbūt kāds ieraudzījis baltu balodi, varbūt kādam ir bijusi iespēja paslidināties pa aizsalušo peļķi, bet varbūt vēl kāds gaisā sajutis pavasara smaržu.

Vērtīgi, ja bērnu novērojumi tiek fiksēti, lai pēc ilgāka perioda pārrunātu, kādas izmaiņas dabā pamanītas vairāku gadalaiku griezumā.

Saistītie raksti