Mācāmies angļu valodu! Ideja aktivitātēm

Kultūra

Mācāmies angļu valodu! Ideja aktivitātēm

Nav šaubu, ka citas valodas visvieglāk un ātrāk iemācīties var bērnībā. Lai apgūtu angļu valodu, tā ir regulāri jāmācās – vislabāk spēļu un dažādu interaktīvu nodarbju veidā, kas bērnībā šķiet visaizraujošāk. Protams, arī skatoties dažādas animācijas filmas, ir iespējams apgūt svešvalodu pat ļoti labā sarunu līmenī, taču, “gadžeti” ir un paliek “gadžeti”. Vislabāk, ja to lietošanas ilgums ir ierobežots.

Pašiem sava spēle
Motivējoši un bērniem saistoši ir piedalīties spēles izgatavošanā. Pašam veidojot angļu valodas apguves spēli, ir iespējams mācīties gan izrunu, gan rakstību. Viss sākas ar to, ka kopā ar bērniem izvēlaties piecus vienkāršus lietvārdus (piemēram: maize, zemene, trusis, māja, ģimene), ko bērni gribētu iemācīties. Tālāk atliek uzzīmēt vai izprintēt gatavas šo vārdu ilustrācijas. Pie katras ilustrācijas bērniem ir jāpielīmē atbilstošā lapiņa ar vārdu angļu valodā. Laikā, kad notiek jauno vārdu mācīšanās, var izgriezt un sarakstīt lapiņas ar katra vārda tulkojumu latviešu valodā, tādējādi bērni attīstīs lasīšanas prasmes dzimtajā valodā. Bērna uzdevums ir no spēles ilustrācijām pašam norakstīt vārdus angļu valodā, kopā ar audzinātāju izrunājot jauno vārdu.
Pašu izgatavoto spēli var spēlēt arī tā: audzinātājs parāda ilustrāciju, bērni izrunā nosaukumu angliski. Audzinātājs rāda nākamo ilustrāciju, bērni atkal izrunā angliski to, kas attēlots ilustrācijā, un tā, kamēr apgūtas visas kartītes.  

Valodas apguve caur kustību
Dažādu lietu apguve caur kustību ir ļoti efektīva jebkurā vecumā. Bērniem pirmsskolas vecumā ļoti patīk kustību rotaļas, tādēļ valodas apguvē šos paņēmienus ir vērts izmantot. Kopā ar bērniem izdomājiet, kā ķermeniski izskatās un ir parādāmi apgūstamie vārdi. Piemēram, maize tiek parādīta ar roku apļošanu, māja ir no rokām salikts trijstūris, trusis parādāms ar lēkāšanu un ar pie galvas novietotām rokām. Pēc tam, kad audzinātāja sauc vārdus, bērni tos atkārto un rāda norunāto pozu/zīmi. 

Krāsojamās lapas
Vēl kāda lieta, kas bērniem šajā vecumā ļoti patīk, ir zīmēšana un krāsošana. Audzinātāja var izprintēt dažādus zīmējumus, kam ir raksturīgas krāsas, piemēram, sauli, koka lapas, ūdens lāses, puķes, mašīnas. Uzdevums ir nosaukt krāsu, izvēlēties atbilstošo zīmuli no kārbiņas vai penāļa un tad izkrāsot. 

Vēl kāda ideja! 
Krāsas un skaitļus var apgūt, izmantojot īpašas krāsu un skaitļu grāmatiņas vai darba lapas. Kā tas izskatās? Uz lapas uzlīmē tādas kā kabatiņas ar krāsu nosaukumiem (un krāsu marķējumiem). Tad sagatavo katrā krāsā 10 papīra priekšmetus, piemēram, 10 oranžus burkānus, 10 zaļus gurķus, 10 dzeltenas kukurūzas. Tad izgatavo skaitļus no 1 līdz 10. Kad priekšdarbi veikti, piemēram trijnieku pieliek pie zaļās kabatiņas. Bērna uzdevums – ielikt  kabatiņā tik atbilstošas krāsas papīra priekšmetus, cik norādīts. 

Saistītie raksti