Svētki bērnudārzā bez saldumiem

Uzturs

Svētki bērnudārzā bez saldumiem

“Svētki bez saldumiem ir iespējami!” – šo apgalvojumu ļoti veiksmīgi un pārliecinoši pierāda pirmsskolas izglītības iestāde “Creakids”. Viena no bērnudārza tradīcijām ir svētkus svinēt bez saldumiem un našķiem.  

Tas nebūt nenozīmē, ka bērnu dzimšanas dienas, vai arī vārda dienas tiek aizmirstas. Tieši pretēji – bērnu tajā dienā izceļ īpaši, jo tiek atvērta speciālā jubilāra lāde, kurā ir, piemēram, pašizgatavots dzimšanas dienas kronis. Bērnam gan skolotājas, gan arī grupiņas biedri velta labus vārdus, samīļo un tādējādi kopā tiek radīta svētku sajūta.

Ja gadījumā vecāki uzstāj, ka bez cienasta nevar iztikt, tad ģimene var parūpēties par kādu auglīti, vai arī citu veselīgu našķi. Tāpat bērnam var iedot līdzi kaut ko no svētku atribūtikas – svētku cepurītes, burbuļu pūšamos u.c.

Šādu bērnudārza noteikumu atzinīgi vērtē arī psiholoģe Iveta Aunīte, norādot, ka tādā veidā akcents tiek likts uz pašu bērnu un kopā būšanu, nevis ēšanu un cienastu. Tas bērna attīstībai ir daudz vērtīgāk un noderīgāk. Svētki nenozīmē kvantitāti, bet gan kvalitāti. Turklāt bērnam ir svarīgi stāstīt par svētkiem, to būtību un vērtībām.

Lai arī ikvienam mazajam patīk dāvanas, pacienāt draugus, ir būtiski bērnam parādīt, ka ir vēl citas tradīcijas un pārsteigumu gatavošanas iespējas, un ka tā ir tikai maza daļa no svētku burvības.

Ir reizes, kad svētku radīšanā un cienasta gādāšanā iesaistās arī vecāki, piemēram, Ziemassvētku laikā. Tad cienasts tiek radīts kopīgi pašu spēkiem, jo ir vakari, kad vecāki aicināti piebiedroties un kopā ar bērniem bērnudārzā cept piparkūkas.

Daži ieteikumi veselīgiem našķiem:

  • Paštaisīti batoniņi no riekstiem, žāvētiem augļiem un medus
  • Augļi atbilstoši sezonai
  • Interesanti noformēti dārzeņi
  • Dzērvenes ar pūdercukuru
  • Ogu sukādes

Saistītie raksti