Trīs Lieldienu aktivitātes bērniem dārziņā

Kultūra

Trīs Lieldienu aktivitātes bērniem dārziņā

Lieldienās svinam saules atgriešanos un nepārprotamu pavasara tuvošanos. Bērniem patiks, ja svētkus varēs svinēt ne tikai ar gardumiem, bet arī ar aktīvām nodarbēm.

Gulēja saulīte
Rotaļa, kas patiks un būs saprotama arī mazākiem bērniem. Sākumā tiek izvēlēta saulīte un mēnestiņš. Bērni sastājas aplī, saulīte nostājas apļa viducī un guļ. Bērni dzied un iet ap saulīti. Kad sākas pantiņš par mēnesi, mēnestiņš iziet apļa ārpusē. Kad bērni sāk dziedāt: “Bēdz, bēdz, saulīte…” saulīte beidz gulēt, skrien ārpus apļa un bēg. Mēnestiņš viņu ķer. Kad saulīte noķerta, tiek izvēlēts jauna saulīte un mēnestiņš.

Gulēja saulīte
Ābeļu dārzā.
Neguli, saulīte.
Ābeļu dārzā!
Mēnestiņš izgāja
Saulīti meklēt.
Bēdz, bēdz, bēdz, saulīte,
Mēnestiņš vajā!
Jau drīz saulīte
Mēneša rokā.

Olu meklēšana

Tradicionālās rotaļas un kaujas ar olām, iespējams, dārziņā ērtāk aizstāt ar stilizētām olu aktivitātēm, piemēram, olu meklēšanu grupiņā. Lai mazinātu risku sasmērēties, bērni var meklēt pašu gatavotas olas no papīra vai kartona. Lai meklēšana neizraisītu pārāk asas emocijas, ieteicams noteikt katram atrodamo olu ierobežojumu – piemēram, katram jāatrod divas dažādu krāsu olas. 

Vistiņas

Spēle, kas zināma arī kā “aklās vistiņas” un būs piemērota vecāko grupu bērniem. Vienam spēles dalībniekam aizsien acis, viņš ir vistiņa.
Viņš jautā: “Kur tu mani vedīsi?”
Atbilde: “Putru ēst.”
Vistiņa jautā: “Vai karote ir?”
Atbilde: “Meklē to pats!” 
Pēc tam visi sāk bēgt, bet vistiņa mēģina kādu noķert. Te svarīgi ierobežot laukumu, lai vistiņai ir vieglāk noķert kādu citu. Kuru noķer, tas kļūst par vistiņu.

Foto: Shutterstock.com

Saistītie raksti