Notiks konference par jēgpilnu tehnoloģiju lietojumu pirmsskolās

Jaunumi

Notiks konference par jēgpilnu tehnoloģiju lietojumu pirmsskolās

15.februārī no plkst. 10.00 notiks starptautiska konference “Digitālā pratība pirmsskolā”, kuras laikā eksperti no Latvijas, Lietuvas un Norvēģijas dalīsies pieredzē par to, kā veidot mūsdienīgu un bērniem saistošu digitālo mācību līdzekļu saturu, kas palīdz satura apguvē jau pirmsskolā. Ikviens interesents aicināts sekot līdzi konferences norisei Facebook.com lapā HappyKids.lv vai platformā delfi.lv.

Konferences organizatori uzsver, ka tā paredzēta ne tikai pedagogiem, pirmsskolu vadītājiem, topošajiem pedagogiem un pašvaldību izglītības pārvalžu pārstāvjiem, bet ikvienam, kuram interesē izglītības joma, īpaši pirmsskolas izglītība. Konferences dalībnieki sniegs ieskatu ārvalstu prakses piemēros un inovatīvos risinājumos, kā nodrošināt aizraujošas rotaļas un radošu mācību procesu, atbilstošu kompetenču izglītībai, kā arī veicināt paradumu maiņu, piemēram, atkritumu šķirošanu, pārtikas atkritumu daudzuma samazināšanu u.tml.
Starp konferences runātājiem būs gan pedagogs un piecu bērnu tēvs Hanss Jakobs Sunnbijs (Hans Jacob Sundby) no Norvēģijas, kurš vada “Dibber” (Latvijā zīmols pazīstams kā “CreaKids”) pirmsskolu tīklu 10 pasaules valstīs un uzsver pirmsskolas nozīmi ikviena bērna attīstībā, gan inovāciju eksperts Asads Abbas (Assad Abbas), kurš skaidros, kādas priekšrocības sniedz tehnoloģiju integrēšana izglītības procesā.
“Runājot par tehnoloģiju iekļaušanu izglītības procesā, jāapzinās, ka bērni, kuri šobrīd mācās pirmsskolā, sākumskolā vai pamatskolā, ir piedzimuši ar tehnoloģijām. Tā dēvētie digitālie mazuļi, kuri prasmes lietot tehnoloģijas nereti iegūst ātrāk, nekā prasmi staigāt vai runāt. Lai ieinteresētu šos bērnus kvalitatīvā mācību procesā, būtiska loma ir tieši tehnoloģijām, kas palīdz vizualizēt (veidot projekcijas) un labāk izprast teju ikvienu tēmu. Būtiski, ka digitāla mācīšanās nenozīmē biežāku ierīču lietošanu – tieši to vēlamies skaidrot arī konferencē,” stāsta konferences organizatore, pirmsskolas “CreaKids” vadītāja Daina Kājiņa.
Kamēr daudzviet pasaulē tiek diskutēts par tehnoloģiju negatīvo ietekmi uz mācību sniegumu dažādos vecuma posmos, konferences mērķis ir akcentēt jēgpilnu tehnoloģiju izmantošanu, kas nozīmē, nevis laiku pie viedierīcēm vienatnē, bet grupu darbus, kolektīvus projektus un citas līdzīgas aktivitātes. Izmantojot tehnoloģijas pārdomāti, tās palīdz veicināt fizisko aktivitāti, praktisku darbošanos un radošumu.
Lai sekotu līdzi konferencei norisei tiešsaistē, nav nepieciešama iepriekšēja reģistrācija vai dalības maksa. Plašāka informācija par konferences programmu un runātājiem pieejama mājaslapā www.happykids.lv Konference norisinās Erasmus+ projekta ietvaros.

“Digitālā pratība pirmsskolā”
KONFERENCES PROGRAMMA

10:00 konferences atklāšana, Latvijas Republikas izglītības un zinātnes ministres Andas Čakšas uzruna
10:15 Pirmsskolas nozīme bērna dzīvē, pirmsskolas “Dibber” (Latvijā “CreaKids”) dibinātājs Hanss Jakobs Sunnbijs
10:45 Attālinātā mācīšanās pirmsskolā, Lietuvas pirmsskolas “Gintarelis” skolotājas Ugnė Marija Lukosevic un Agnė Draučikaitė
11:10 Pamanīt katru bērnu pirmsskolā, pirmsskolas izglītības eksperte, projekta vadītāja Norvēģijā Ivonne Linnstade
11:35 Bērnu drošība internetā, LMT pakalpojumu vadītājs Otto Ķenga
12:00 – 13:00 Pārtraukums
13:00 Digitālās smilškastes izpēte, inovāciju eksperts Asads Abbas
13:30 Kā pasargāt savu digitālo mājvietu, Digitālās drošības centra dibinātājs Elviss Strazdiņš
13:55 Mākslīgais intelekts – skolotāja palīgs, RTU pētniece, pirmsskolas “Ketes māja” vadītāja Ph.D. Evija Mirķe
14:20 Digitālie mācību līdzekļi ikdienā – piemēru prezentācija, pirmsskolas “CreaKids” skolotājas Sintija Jākobsone, Līga Krūmiņa
14:50 Konferences noslēgums.

Papildu informācija:
Marta Mackeviča
SIA “Miltton Latvia”
+371 20393183
[email protected]

Saistītie raksti