CreaKids 10 gadi Latvijā! Ko par to domā bērnudārza pirmais bērns?

Jaunumi

CreaKids 10 gadi Latvijā! Ko par to domā bērnudārza pirmais bērns?

Privātā pirmsskola “CreaKids” šonedēļ atzīmē savu 10 gadu jubileju. Šim notikuma par godu kāda īpaša tikšanās – ar CreaKids pirmo audzēkni Noru. Norai šobrīd ir 11 gadi un septembrī viņa uzsāks mācības sestajā klasē, taču dārziņā piedzīvotais viņai joprojām ir spilgtā atmiņā. Kopā ar Noru skatījāmies dārziņa laika fotogrāfijas, kavējāmies atmiņās un izstaigājām Noras iecienītākās vietas viņas bērnudārzā. Ko šodien par savām dārziņa gaitām un pieredzi domā Nora, lasiet turpmāk rakstā.

Pirmās atmiņas no “CreaKids”

Savu pirmo dienu dārziņā Nora neatceras, pati saka, ka tajā laikā viņai bija tikai viens gads. Taču kā pirmās atmiņas no dārziņa Nora min brokastis, tās viņa vienmēr ir ēdusi dārziņā nevis mājās. Ar ēdienu dārziņā Norai bijušas ļoti īpašas attiecības, uz jautājumu, ko Tev vislabāk patika darīt dārziņā, Nora uzreiz atbild – ēst! Nora stāsta, ka atceras visus dārziņa ēdienus, bet par saviem iecienītākajiem ēdieniem viņa saka šādi: “Man ļoti garšoja tas sautējums, kas tur bija, un makaroni ar gaļu vienkārši bija dievīgs ēdiens!”

Skatoties uz kādu no fotogrāfijām, kas ļoti mīļa gan Norai gan arī Noras mammai, viņa stāsta, ka ļoti labi atceras fotogrāfijas uzņemšanas brīdi. Viņa saka: “es atceros, kā mani fočēja un man tētis tieši tad nāca pa vārtiņiem iekšā. Un es vēl tā nodomāju, “jes, man tētis šodien apsolīja McDonaldu, es varēšu ēst McDonaldu šodien!” Bet tajā pašā laikā Nora norāda, ka viņai patīk tas, ka CreaKids ir par veselīgu uzturu bērnudārzā, to noteikti nevajadzētu pārstāt darīt. 

Vērtīgākais, kas paņemts līdzi no dārziņa gaitām

Uz jautājumu, kāpēc bērniem jāiet dārziņa, Noras atbilde ir ļoti konkrēta: “Nu principā, lai iegūtu pamatzināšanas, lai varētu iet uz skolu, un tad tu arī vari dabūt darbu. Ja tu neej bērnudārza, tad ir grūtāk, jo dārziņā visu iemāca, kas tev jāzina un jādara.”

Nora joprojām atceras un ļoti novērtē savas skolotājas, dažus skolotāju sniegtos padomus, viņa izmanto joprojām. Viņa stāsta, ka, reiz, ejot pie zobārsta, bija nobijusies. Toreiz ļoti palīdzējis skolotājas Aivas sniegtais padoms – šādās situācijās vienkārši jāaizver acis un jādomā labas domas. “… un tad es vienmēr domāju par puķēm un taureņiem,” Nora saka.

Skolotājas Norai nevienu vien reizi likušas justies īpašai. Kā vienu no spilgtākajiem brīžiem, Nora min braucienu ar supiem kopā ar skolotāju Sintiju: “Vienreiz bija tā. Es nezinu, es laikam biju tāds izredzēts bērns… vienu pusdienslaiku Sintija mani uzaicināja braukt ar supiem. Es, Sintija un viņas vīrs braucām ar supiem. Sintija bija stāvoklī tajā brīdī, un es biju vienīgais bērns, kas zināja, ka viņa ir stāvoklī, un skolotājām man šķiet, ka viņa arī nebija pateikusi. Es laikam biju vienīgā, kas vispār zināja un es neteicu nevienam.”

Stāstu, kas piedzīvots kopā ar bērnudārza skolotājām, Norai ir daudz, un viņa pati saka: “Bet ja man prasītu, kura ir mana mīļākā audzinātāja… nu es nevarētu, principā ļoti grūti būtu izvēlēties, jo man patika visas.”

Draugi, ik viens zina, ka tā ir liela vērtība, un tā domā arī Nora, jo viņa savus labākos šī brīža draugs satikusi tieši bērnudārzā. “Jā, ar dārziņa draugiem es draudzējos vairāk nekā ar saviem klases biedriem. Piemēram, pandēmijā es neizgāju ar nevienu klases biedru ārā, es vairāk gāju ar dārziņa draugiem,” saka Nora.

Taču vislabākā vieta, kur satikt savus bērnudārza draugus, ir tieši dārziņā, pidžamballītē. Par tām atceroties un runājot, Norai acis mirdz no prieka. Šādi stāsta Nora par pidžamballītēm, kuras laiku pa laika izdodas sarīkot dārziņa telpās pat labu laiku pēc bērnudārza pabeigšanas: “Mamma citreiz paliek šeit ar savu grupiņu (Noras mamma šobrīd strādā CreaKids par skolotāju un turpina tradīciju rīkot pidžamballītes ar nakšņošanu bērnudārzā savas grupas bērniem), un tad es uzaicinu savus draugus no bērnudārza un tad mēs arī paliekam dārziņā. Un principā mums ir viss… bērnu dārzs tad skan, jo mēs spēlējam vienu tādu spēli pa komandām, kur skrien pa bērnudārzu un ķer un mēģina viens otru atbrīvot. Nu jā, tad mēs nonstopā visu nakti to spēlējam. Tad mēs paņemam matračus un ejam skatīties filmu, parasti pasūtam arī picu.”

Novēlējums CreaKids 10 gadu dzimšanas dienā

Nora saka, ka 10 gadi dārziņam, tas nav pārāk daudz, un uz jautājumu, ko tu gribētu novēlēt CreaKidam 10. dzimšanas dienā, viņa ieslīgst pārdomās: “Jāpadomā … man patīk tas, ka CreaKids ir tāds foršs bērnudārzs. Nedomāju, ka ir vēl kāds cits tāds dārziņš. Tur dara daudz foršas lietas, piemēram bija tās pidžamballītes, kad paliek pa nakti dārziņā un visādas foršas aktivitātes. Un tad bija tās darbnīcas un baseins, kas man ļoti patika …un es tā kā negribētu, lai viņi to pārstāj darīt!”

Saistītie raksti