Garā pupa – atbalsts pozitīvai uzvedībai

Dialogs

Garā pupa – atbalsts pozitīvai uzvedībai

Atbalsts bērnu pozitīvai uzvedībai ir lielisks paņēmiens, kā veicināt pozitīvu noskaņu un vēlmi rīkoties labi. Daugavpils pilsētas 4.speciālā pirmsskolas izglītības iestādes grupas “Pasaciņa” skolotāja Irīna Arhipova iesūtījusi pieredzi, kā viņu iestādē strādā ar bērniem.

“Mūsu pirmsskolas izglītības iestādē tiek īstenota programma “Atbalsts pozitīvai uzvedībai”. Šī projekta ietvaros mēs, kā skolotājas, meklējam un izmantojam praksē dažādas idejas, lai aktualizētu ļoti vienkāršu un svarīgu lietu mūsu grupā – pozitīvu uzvedību. Lai palīdzētu bērniem kļūt atbildīgiem un izprastu atbildību attiecībā uz savu uzvedību. Ir svarīgi atcerēties, ka no agras bērnības ir nepieciešams attīstīt pozitīvu pašcieņu un uzticēšanos.

Pašnovērtējums bērnam ir ļoti svarīgs. Tas ir galvenais personības veidošanās virzītājspēks. Ja pašnovērtējums ir atbilstošs, tas ir, bērns objektīvi novērtē savas spējas, tad tas jau ir liels solis ceļā uz veiksmīgu dzīvi.

Lai motivētu bērnus pozitīvai uzvedībai, lai bērni varētu vērtēt savu uzvedību un redzēt savus panākumus, es nolēmu izveidot bērniem “veiksmes situācijas”, radot veiksmes situāciju, bērni kļūst pašpārliecināti un viņu pašnovērtējums pieaug. Pieredze un atzinība par paveikto pastiprina motivāciju un ļauj paveikt arvien grūtākus uzdevumus.

Man radās ideja – “Garā pupa”. Katras dienas beigās bērns var novērtēt savus panākumus un uzvedību, kas izdevās, kur vēl jācenšas, un bērni to dara paši. Uz katra skapīša ir neliela, bērniem saprotamā veidā veidota tabula, kur viņi zīmē emociju – smaidu, ja viss izdevās, vai skumju smaidu, ja vel jācenšas,vai kādu citu emociju, kā nolēma bērns. Bet šajā interesantajā un vienkāršajā idejā ir viens neliels noteikums. Pēc savis novērtēšanas bērns skaita, cik viņam ir jautru smaidu. Un noteikums ir tāds – viņš saņem no mūsu grupas bankas (burkas) “Garā pupa” – tik pupas, cik viņam ir jautru smaidu. Dienā vislielākais skaits, ko bērns var saņemt, ir 5 pupas. Katrai burkai ir līmeņi. Kad viņam būs tik pupas lai aizsniegtu augstāko līmeni – tad viņu gaida pārsteigums.”

Skaties video: https://youtu.be/1R4YIa5pGEs

Saistītie raksti