Bērns dārziņā nevar aizmigt. Kā rīkoties audzinātajām?

Dialogs

Bērns dārziņā nevar aizmigt. Kā rīkoties audzinātajām?

Bieži vien no bērniem var dzirdēt “Man negribas gulēt dārziņā”, “Man nemaz nenāk miegs pa dienu”, īpaši bērniem nedaudz paaugoties. Taču kā norāda pirmsskolas “”CreaKids” audzinātāja Kristīne Zvaigzne, rīta cēliens pirmsskolā ir ļoti piesātināts un pilns ar dažādām aktivitātēm, tāpēc šis atpūtas laiks ir ļoti nepieciešams jebkura vecuma bērniem.

Kristīne ir novērojusi, ka bieži mazie ir vairāk saguruši kā pašiem sākumā šķiet un, ja atrod pareizo pieeju, bērnam, kurš it kā nevēlējās gulēt, aizmigt tomēr izdodas. Bieži vien arī lielākie diendusas protestētāji ir kārtīgi atpūtušies un saldi izgulējušies, un pēcpusdienā visiem ir spēks jauniem piedzīvojumiem.

Lūk, ieteikumi, kurus savā praksē ir pārbaudījusi audzinātāja Kristīne.

Diendusas – atpūtas laiks

Laiku, kad ir paredzēta diendusa, mēs dēvējam par atpūtas laiku, kurā varam atpūsties gan ar acīm vaļā, gan ciet, bet galvenais – netraucējot viens otram. Ar bērniem pārrunājam, ka pēc tik aktīvas un garas dienas katram ir nepieciešams laiks atpūtai. Un atpūsties vajag ne tikai fiziski, bet arī atpūtināt savas domas, lai pēcpusdienā būtu vēl lielāks spēks rotaļām, pulciņiem un citām aktivitātēm.

Veselīgs dzīvesveids – arī pašus mazākos vajag izglītot

Regulāri runājam par veselīgu dzīvesveidu bērniem saprotama veidā, to, ka tajā liela nozīme ir arī pilnvērtīgai atpūtai un pietiekamām miega stundām (ar lielākiem bērniem esam arī apskatījuši, cik stundas bērniem katrā vecumā diennaktī būtu jāguļ, rēķinājām arī, cik stundas guļam mēs paši).

Rituāls pirms atpūtas

Pirms miedziņa audzinātājas lasa bērniem pasaku, citreiz klausāmies audio pasakas un šūpuļdziesmas, citreiz 10 minūtes katrs savā gultiņa var palasīt, apskatīt savu mīļāko grāmatu. Mēģinām padarīt gulētiešanas procesu daudzveidīgāku. Pasēžam blakus kādam, kuram grūtāk ar aizmigšanu.

Pielāgots grupiņas iekārtojums

Iekārtojot grupiņu, tiek piedomāts arī par gulēšanas laiku. Pie sienām, uz griestiem bērniem redzamā lielumā un augstumā var pielikt burtiņus, ciparus, mēneša tēmai atbilstošus materiālus un regulāri tos pamainīt. Tādējādi gulētiešana bērnam ir interesantāka un bērns netīšā veidā apgūst jaunas lietas.

Saistītie raksti