Idejas fiziskām aktivitātēm mājās

Sports

Idejas fiziskām aktivitātēm mājās

Laikā, kad bērniem jāpavada ilgāku laiku mājās, svarīgi domāt par jēgpilnu izkustēšanos. Mazajiem tas īpaši svarīgi, jo kustības ietekmē gan bērna attīstību, gan arī ļauj likt lietā lielo enerģiju. Kustības nozīmē arī lieliskāku garastāvokli un labāku miegu.

Lai vecākiem, kuri savas mazās atvases pieskata mājās, nebūtu sajūtas, ka tā ir teju neiespējamā misija, ir vērts pārdomāt, kā un kādas aktivitātes piedāvāt bērnam, lai priecīgi un labi visiem. 

Zirnekļa tīkls
Noteikti gribas, lai mājā valda kārtība, kas palīdz radīt harmoniju un mieru. Tomēr ir vērts uz dažiem jautājumiem “pievērt acis”, jo bērnu dzīvesprieks ir ne mazāks harmonijas avots par kārtību mājās.  Viens no lieliskiem variantiem, ko piedāvāt bērniem – zirnekļu tīkla veidošana no dzijas vai raupjāka diega. Ļaujiet bērniem ar dzijas palīdzību veidot zirnekļa tīklus, izvijot dzīparus krustu šķērsu caur istabām, piesienot dzijas pavedienu galus pie rokturiem, krēslu un galdu kājām, radiatoriem un citiem priekšmetiem. Kad zirnekļu tīkls savīts, bērni var rotaļāties, lienot tiem cauri vai kāpjot pāri. 

Spilvenu taciņa
Spilvenu taciņa ir vienkārša, bet tajā pašā laikā ļoti laba aktivitāte bērnudārznieka vecuma bērnam. Šai aktivitātei nepieciešami divi spilveni. Kad bērns dodas no kādas vietas telpā uz citu, viņam jāpārvietojas, izmantojot tikai spilvenus. Tas notiek tā – bērns uzkāpj uz viena spilvena, uzkāpj uz tā. Tad sev priekšā noliek otru spilvenu, pārkāpj uz tā, tad paņem aizmugurējo spilvenu un noliek to sev priekšā. Tad kāpj uz tā un atkal ņem rokās to spilvenu, kas nu palicis aiz muguras. 

Izolācijas lentu labirinti
Izmantojot krāsainas izolācijas lentes, kopā ar bērnu vai bērniem, varat izveidot īpašus labirintus vai takas. Var darīt arī tā, ka, piemēram, zilā izolācijas lenta nozīmē, ka konkrētais posms ir jānolec ar abām kājām, savukārt sarkanā izolācijas lente nozīmē, ka attiecīgais posms veicams rāpus. No līmlentēm vai veidot arī figūras, kurās katrā veicams savs uzdevums. Ja mājās ļauj vieta, var uzlīmēt arī laukumu spēlei “Klasītes”. Vienmēr gan jāatceras padomāt par drošību, lai lēkājot bērnam neslīd kājas un lai tuvumā nav kādu asu stūru pret ko traumēties.

Bumbiņu aktivitātes  
Jautras un vienlaikus arī drošas var būt dažādas bumbiņu rotaļas telpās. 
Zaķis, kurš ķer bumbiņas. Lai izgatavotu zaķi, kurš ķer krāsainās bumbiņas, būs nepieciešama kaste. Tās sānā grīdas līmenī izgriež caurumu – tādus kā vārtus. Lai kaste līdzinātos zaķim, kastei pielīmējam ausis, acis, ūsas. Izgrieztie vārti ir zaķa mute. Kad zaķis gatavs, bērna uzdevums ripināt atbilstoša izmēra bumbas tā, lai tās trāpītu vārtos. Ja mājās nav pieejamas bumbas, var izmantot sagumzīta papīra bumbas vai pat kopā saliktu zeķu bumbuļus. Galvenais, lai ripo!
Krāsaini grozi krāsainām bumbām. Istabas vienā galā noliek vairākus grozus, kas iezīmēti dažādās krāsās, piemēram, pie groza rokturiem var piesiet krāsainas lentītes. Bērnam uzdevums no noteikta attāluma iemest bumbiņas atbilstošas krāsas grozā. Ārī šai aktivitātei bumbu vietā var izmantot sagumzītu papīru vai salocītas zeķes. 
Bumbiņu vadīšana līdz mērķim. Bērna uzdevums no viena istabas gala līdz otram ar slotas palīdzību vadīt bumbu. Uzdevumu var veikt lēni un uzmanīgi, bet var veikt arī, uzņemot laiku. 

Izdejošanās mūzikas pavadībā
Jārēķinās, ka mazajiem ir grūti ilgstoši nosēdēt mierā, tāpēc svarīgi piedāvāt daudzveidību un kopā pavadītu laiku. Te lielisks paņēmiens ir kopēja izdejošanās iemīļotas mūzikas pavadībā. Pat piecpadsmit minūšu izlēkāšanās vēlāk vecākiem ļaus pievērsties savām lietām un aktualitātēm. 

Ir vērts atcerēties, ka būšana mājās nenozīmē neiešanu ārā. Īpaši dienās, kad uzspīd saule. Neliela pastaiga pa piemājas parku nāks par labu gan lieliem, gan maziem. 

Foto: Shutterstock.com

Saistītie raksti